Queenscycling

SSS

Santini Queens of the Aegean sadece Queen etaplarındaki zamanlamanızı derecelendirecek bir yol yarışıdır. oluşan bir yol yarışıdır. Yarışın geri kalan kısmında bol manzaralı yolların keyfini çıkarabilirsiniz.
Yarış 29 Mayıs 2022'de gerçekleşecek.
Sürüş Marmaris merkezde başlar ve Akyaka'da biter. Marmaris, Dalaman Havalimanı'na araçla 1,5 saat uzaklıktadır.
Yarış için erken kayıt ücreti 50 Euro'dur (1.500 katılımcıya kadar). Santini yarış forması kayıt ücretine dahildir.
Santini Queens of the Aegean, Queen long ve Queen short olmak üzere 2 parkurdan oluşmaktadır. Uzun parkur: Uzun parkur 2 ana Queen etap olan Kıran ve Sarnıç Tırmanışlarından oluşmaktadır. Marmaris'ten başlar, Sarnıç Tırmanışı ve Kıran tırmanışları ile devam eder ve Akyaka'da biter. Toplam 145km, 3.600m yükseklik kazanımından oluşur. Kısa parkur: Kısa parkur 1 ana Queen etaptan oluşur, Kıran Tırmanışı. Marmaris'ten başlar, Kıran tırmanışı ile devam eder ve Akyaka'da biter. 80 km, 2000m yükseklik kazanımından oluşur.
Bu yarışın 2 Queen Etabı, Sarnıç ve Kıran Tırmanışlarıdır. Queen 1, Sarnıç Tırmanışı: 10km, %7, 697m yükseklik kazanımı Queen 2, Kıran Tırmanışı: 9km, %10, 859m yükseklik kazanımı
Santini Queens of the Aegean kayıt süreci bu web sitesi üzerinden, kayıt adımından yapılır. Güncel bilgileri için @queens.cycling instagram hesabını takip edebilirsiniz.
Kayıt ücreti, yarışta giymeniz gereken Santini tarafından yapılmış resmi bir yarış jersey’si içerir. Bu jersey rengini Ege denizinin mavisinden, motiflerini Marmaris Bölgesi'ndeki eşsiz çam ormanlarından alan eşsiz bir tasarıma sahiptir. Kayıt ücretine ayrıca beslenme istasyonlarında (Boost Zones) yiyecek ve içecek, bitiş madalyası, yarış öncesi makarna partisi ve yarış sonrası parti dahildir.
Boost Zones’lar uzun tırmanışlar(Queen etaplar) sonrası enerjinizi toparlamanız ve keyifli vakit geçirmeniz için tasarlanmıştır. Bölgeden taze mevsim meyveleri, taze pişmiş kültürel lezzetler, enerji içecekleri ve yiyecekler hemen orada sizi bekliyor olacaklar. Recovery aletleri bacaklarınızı yenilemenize yardımcı olacak, istediğiniz kadar dinlenebilir ve diğer katılımcılar ile sohbet edebilirsiniz.
Santini Queens of the Aegean yarışının bir antrenman planına ihtiyacı var çünkü kısa parkur bile 1.900m yükseklik kazanımı içeriyor. Bu yarışa hazırlanmanın en iyi yolu Mart ayı sonunda Marmaris'te düzenlenen Boostcamp’e katılmak olacaktır. Boostcamp organizasyonları, Türkiye'nin en prestijli ve kapsamlı bisiklet triatlon tatilleridir. Daha fazla bilgiyi boostcamplive.com’dan temin edebilirsiniz.
Santini Queens of the Aegean Marmaris'ten başlayıp Akyaka'da son buluyor. Her iki kasabada veya o sahil şeridindeki herhangi bir yerde kalmayı seçebilirsiniz. Zevkinize, cüzdanınıza ve seyahat planınıza uygun bir yer bulabilmeniz için birçok seçeneğiniz var. Özel indirimli otellerimizin listesine şu adresten ulaşabilirsiniz: Queenscycling.com/konaklama
Mayıs sonunda Marmaris’te en yüksek ortalama 27°C civarında, en düşük ortalama ise 23°C’dir. Yağmurlu gün olasılığı Mayıs başında %15 ile başlar ve ay sonunda %7 ile biter.
Yarışın gözde yerleri elbette en zorlu tırmanışların olduğu ama en güzel manzaraya sahip Queen etaplarıdır (Kıran ve Sarnıç tırmanışları).
Boost Sport Strava Club'da Marmaris Bölgesi'ndeki yarış rotasını ve en iyi bisiklet rotalarını bulabilirsiniz. Daha fazlası için kulübe katılın!!
Yarış saat 07:00'da başlayacak olup katılımcılar cut-off zamanlarına uymak zorundadır. 2 farklı cut-off uygulanacaktır. İlk cut-off: Katılımcıların Kıran tırmanış girişine saat 12:00'dan önce gelmeleri gerekmektedir. Saat dolduktan sonra tırmanma aşamasına girilmesine izin verilmeyecektir. İkinci cut-off: Katılımcılar bitiş çizgisine 15:30'dan önce varmalıdır.
Boost Zone’lar her türlü ihtiyaç için tasarlanmıştır. Sarnıç ve Kıran Tırmanışlarının zirvesindeki 2 Boost Zone noktasında mekanik yardım sağlanacaktır.
Marmaris Bisiklet Rotaları Öneriniz Var mı? Birbirinden zorlu rotalar sizi bekliyor! Türkiye'nin güneybatısındaki sahil beldesi Marmaris'in arkasında çam ağaçlarıyla kaplı muhteşem bir dağ manzarası beliriyor ve bu da tabi ki bir çok güzel rota demek. Rotalar hakkında daha fazla bilgi için: queenscycling.com/daha-fazla-rota
Marmaris'e nasıl gidilir? Yolcuların Marmaris'e ulaşmak için kullandıkları en yaygın yollardan biri Dalaman Havalimanı'dır. Şehrin 95 km doğusunda yer alan Dalaman Havalimanı, hem dış hem de iç hat uçuşlarına hizmet veriyor. Yaz sezonunda, büyük Avrupa şehirlerinden charter uluslararası uçuşlar vardır.