Queenscycling

Daha Fazla Rota

Birbirinden güzel rotalar sizi bekliyor!

Türkiye'nin güneybatısındaki sahil beldesi Marmaris'in ardında çam ağaçlarıyla kaplı muhteşem bir dağ manzarası sizi bekliyor. Bu rotalarda da doğanın tadını çıkarıp, yarış stresi yaşamadan pedal çevirebilirsiniz.

Çilekli Rotası

Tırmanacak bir rota mı arıyorsunuz? O zaman bu rota tam size göre
Çam ormanı içinde tırmanmaya doyacağınız Çiçekli rotası, Queens of The Aegean yarış parkurunun ilk bölümünü de içeriyor.

4 km'lik Marmaris yokuşunu tırmanarak başlıyorsunuz, ardından Gökova kavşağına kadar hızlı bir yol sizi bekliyor. Gökova kavşağından Dalaman istikametinde karayolu üzerinde 11 km devam ediyorsunuz. Böğürtlenli'den ayrıldıktan sonra ortalama %7-8 eğimle 6 km'lik Çiçekli tırmanışı sizi bekliyor. Tırmanışın zirvesinde Çiçekli Köyü'ne varıyorsunuz. Devam ettiğinizde Ula'yı geçip Sakar Tepe'den tekrar Gökova kavşağına iniyorsunuz. Son olarak Marmaris yokuşundan inerek dönüş yolunuzu tamamlamış oluyorsunuz. İyi sürüşler!

116km
MEsafe
1.730m
Rakım

Datça Rotası

Mavi ve yeşilin birleştiği birbirinden güzel koylar.
Hazır Marmaris'teyken Datça'da bir gün geçirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Mavi bayraklı plajları ve yemyeşil çam ormanları görenleri büyülüyor. Eski Datça, taş yolları ve begonvillerle kaplı duvarları olan eski bir mahalle. Yarımadanın batı ucunda, Roma ve Bizans döneminde bir ticaret merkezi olan Knidos'ta ise antik Yunan kalıntıları bulunuyor. Datça güzergahı boyunca hem sağınızda hem de solunuzda denizi göreceksiniz. Güzel manzara ve fotoğraf noktalarıyla dolu harika bir inişli çıkışlı parkur sizi bekliyor.

138km
Mesafe
2.050m
Rakım

Okluk Rotası

Kısa ama dik bir parkur
Kısa ama dik bir parkur arıyorsanız Okluk rotası tam olarak bunu karşılayacaktır.

Queens of The Aegean yarış rotasının ilk bölümünü de içeren bu rotaya yine 4 km'lik Marmaris yamacını tırmanarak başlıyorsunuz. Hızlı bir inişin ardından Okluk dönüşüne geliyorsunuz. Bu yol Karacasöğüt'e kadar kısa dik yokuşları içeriyor. Ama yol kalitesi o kadar iyi ki nasıl sürdüğünüzü bile anlamıyorsunuz. Bu, Boostcamp Marmaris'te geleneksel son gün Fun Ride rotamız ve biz çok seviyoruz! İyi eğlenceler!

60km
Mesafe
1.200m
Rakım

Orhaniye Rotası

Kolay sürüş için çam ormanları içinde inişli çıkışlı bir parkur.
Ünlü Marmaris balının kaynağı olan çam ormanlarında harika bir yolculuk sizi bekliyor!

Datça istikametinde başlayan rota, yine 4 km'lik bir tırmanışla başlıyor. Marmaris'i tepeden görene kadar tırmanıyorsunuz ve hızla Orhaniye'ye yöneliyorsunuz. İnişli çıkışlı parkur sizi hiç yormadan, doğanın güzellikleri arasında dolaştırıyor. Ne yazık ki, 2021'de Türkiye tarihinin en büyük yangınlarından birinde bazı bölgeler zarar gördü. Bu güzergahta henüz çok taze olan bu felaketin izlerine şahit olacaksınız.

63km
Mesafe
1.165m
Rakım

Marmaris'in tadını çıkartın!